Puconci 80
9201 Puconci
Z namenom zagotavljanja pozitivne izkušnje s spletnim mestom www.puconci.si, za vse spletne uporabnike, smo pri izdelavi sledili smernicam WCAG 2.1 (angl.: Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.1). Smernice vsebujejo razlago, kako zagotoviti, da so spletne vsebine dostopne osebam z omejitvami in uporabniško prijazne za vse.
Občina Puconci se zavezuje omogočati dostopnost za spletno stran: https://www.puconci.si/ v skladu z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij in Direktivo EU 2016/2102 Evropskega parlamenta in Sveta.
Ta izjava o dostopnosti se nanaša na celotno spletno stran. Spletna stran je skladna s priporočili WCAG 2.1 nivo AA.
Za zagotavljanje dostopnosti so bile zagotovljene naslednje sistemske prilagoditve:
· prilagajanje velikosti pisave in barvnih kontrastov,
· odzivno oblikovanje oz. prilagajanje postavitve vsebine zaslonu,
· navigacija s tipkovnico,
· predvidljivo delovanje spletišča,
· omogočena uporaba različnih ravni naslovov,
· omogočeno nadomestno besedilo za opise fotografij, slik.
Spletišče www.puconci.si je delno skladno z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (Uradni list RS, št. 30/18, 95/21 – ZinfV-A, 189/21 – ZDU-1M in 18/23 – ZDU-1O; v nadaljevanju ZDSMA), zaradi spodaj navedenih izjem.
Izjava je bila nazadnje pregledana 18. 4. 2023.
Vsa vprašanja ali komentarje povezane s spletno dostopnostjo nam pošljite na e-pošto: obcina.puconci@puconci.si. Odgovorili vam bomo v najkrajšem možnem času.
V primeru nezadovoljivih odgovorov na katero koli obvestilo ali zahtevo, poslano v skladu z 8. členom ZDSMA, lahko oddate opis in povezavo na nedostopno vsebino spletišča Inšpektoratu Republike Slovenije za informacijsko družbo.
Izvršilni organ za morebitne postopke je: Ministrstvo za digitalno preobrazbo, Inšpektorat Republike Slovenije za informacijsko družbo, Davčna ulica 1, 1000 Ljubljana, 01 555 58 48, gp.irsid@gov.si.
Dostopnost spletišča nenehno spremljamo in sproti izboljšujemo posamezne elemente dostopnosti. Kljub temu nekatere objavljene vsebine ne izpolnjujejo vseh zahtev glede dostopnosti, kot jih določa Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij.
Primeri takih vsebin so:
· skenirani dokumenti v PDF obliki zapisa,
· programsko generirani dokumenti (npr. letna poročila),
· že objavljeni uradni ter podpisani dokumenti,
· različne kompleksne tabele s podatki,
· občinsko glasilo.